O nas

Msail LogoPoczątki

Pracownia Msail istnieje od 1984 roku. Powstała z potrzeby chwili, w czasach w których zapału do poznawania żeglarskiego rzemiosła było dużo, ale sprzętu już znacznie mniej. Żagle były wyjątkowo deficytowym towarem, ze względu na ich skłonność do ulegania siłom wiatru i wody , co wiązało się z potrzebą posezonowych napraw, bądź wymiany ożaglowania.

I tak, z pasji i zapotrzebowania zrodziła się pracownia żaglomistrzowska – Msail. W początkowym okresie zajmowaliśmy się głównie naprawą żagli, oraz projektowaniem i szyciem nowych. Po niedługim czasie do żagli, dołączyły worki żeglarskie, a następnie torby sportowe i plecaki.

 

Lata 90-te

Worki żeglarskie stare zdjęcieW początku lat 90-tych boom na rynku odzieżowym spowodował na krótko częściowe przekwalifikowanie się firmy na szycie odzieży dziecięcej i młodzieżowej. Szybko jednak doszliśmy do wniosku, że ‘rozmieniając się na drobne’ nie będziemy worki żeglarskie mogli w pełni oddawać się naszej pasji i zaspokajać potrzeby naszych klientów, tak więc w 1995 roku wycofaliśmy się z tego segmentu rynku, skupiając się w pełni na polepszaniu naszych usług dla braci żeglarskiej.

W roku 1997 po raz pierwszy zagościliśmy w sieci, jeszcze pod inną domeną. W tym samym roku do naszego asortymentu dodaliśmy akcesoria turystyczne: pokrowce na plecaki, torby rowerowy, stup tuty i wiele innych.

 

Dzisiaj

Dziś jesteśmy małą, rodzinną firmą z ponad 25-letnim doświadczeniem. Bycie niewielkim pozwala nam na indywidualne podejście do każdego klienta. Dzięki temu jesteśmy otwarci na nowe propozycje i w pełni elastyczni. Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w Polsce.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą >>